Şimdiye Kadar Yedik; Ama Artık Yemezler!

19 Mart 2012 Pazartesi

Tarifler, reçeteler, doğal hayat ipuçları falan konuşuyoruz ama sağlıklı yaşam konusunda aklımızı daha çok kurcalaması gereken konu GDO, yani “genetiği değiştirilmiş organizmalar”.

Gündemdeki bu konu hakkında aksiyon almamızı sağlamak isteyen Greenpeace de güzel bir kampanya başlatmış; Yemezler! “Yemezler” ile isteyenler sadece konuşmak yerine, bir imza vererek bu sorunun çözülmesine katkı sağlayabiliyor.

Siz de dilerseniz buradan imza atıp, hala vakit varken GDO’ların ülkemize girmesine engel olabilirsiniz.
www.yemezler.org/?ref=26806


Evet, sadece bir imza atıp kampanyayı paylaşarak et, süt ve diğer gıdalar şeklinde yavrularımızın, ailemizin tabağına koymak zorunda kalacağımız GDO’larla daha güçlü şekilde mücadele edebiliriz. 12 GDO zaten serbestmiş, kalanlarını durdurmak sizin elinizde.

Kampanyaya katılanlar, bir de rozet toplayıp tişört, bardak kazanabiliyor.

Bu arada, bu GDO nedir ne değildir. Tehlikesi neymiş diyenler aşağıdaki videoyu izleyip, paylaşabilir.

#yemezler


Bir bumads advertorial içeriğidir.
PRINT RECIPE

2 yorum

  1. Sevgili Özge , uzun zamandır gündemde olan GDO sorununu çok güzel dile getirmişsin.Twitter da takip ettiğim Slow Food grubu hem televızyonda hemde sosyal medya da bu konuyu öyle cok dıle getırıyor ve bır seyler yapmak ıcın cabalıyorlar ki. Hele birde anne isen Bu GDO kabusun oluyor. Elbette imza kampanyaları yapılmalı fakat bu konuda bakanlık ciddi anlamda şapkasını önüne alıp düşünmeli, 30 sene sonrası korkutur durumda hepimizi. Sonuna kadar desteklerim ama imza kampanyaları dısında daha cıddı yaptırımlar olmalı. SEvgiyle

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Merhaba, aslında yazıyı ben kaleme almadım, bu bloglara yönelik bir reklam metni, başka bloglarda da rastlarsınız bu aralar. Ama kesinlikle hislerime tercüman olan bir yazı, o yüzden çok isteyerek yer verdim blogumda. Henüz anne değilim ama daha şimdiden ileride doğacak çocuğum için endişeleniyorum. Tabii ki imza vermek yetmez ama biraz da olsa sesimizi duyurabilirsek ne mutlu. Sevgiler.

      Sil

© Özge'nin OltasıMaira Gall