Top Social

Koşuyolu'nda Bir "Ceviz Ağacı"

3/05/2012
koşuyolu kafelerKoşuyolu parkını bilir misiniz? Ya da Koşuyolu meydanını? Koşuyolu Caddesinden meydana inen yokuşun bir köşesinde Migros'u görürsünüz (eskiden Tansaş'tı) diğer köşeye bakarsanız işte orada Ceviz Ağacı'nı göreceksiniz.

Burası benim en sevdiğim mekanlardan biridir, kahvaltıdan  yemeğe, pastadan poğaçaya, çikolataya ne ararsanız bulunur, kocaman bir pastane düşünün, içeri girince rengarenk pastalardan gözlerinizi alamazsınız, hele ki ev poğaçaları, kol börekleri müthiştir. Aynı zamanda kafedir, kreplerine bayılırım ben. Ve aynı zamanda restoranttır, ana yemekleri de diğer her şey gibi çok lezizdir. Hem de porsiyonları öyle göstermelik şekilde minicik gelmez gayet doyurucudur. Üstelik o civardaki bir çok mekandan çok daha uygundur fiyatları.

En sevdiğim özelliklerinden biri de, yazın olduğu kadar kışın da açık havada oturabilirsiniz hiç üşümeden. Hatta kışın dahi dışarda oturabilmek için sıra bekler insanlar, çünkü dış mekanın tavanı boydan boya ısıtıcıyla kaplıdır. Dışarda kar yağarken siz açık havada oturup sıcak kahvenizi içersiniz.

Uzun zamandır aklımdaydı Ceviz Ağacı'ndan bahsetmek, C.tesi canım arkadaşım Aslı'yla kahvaltı için gidince tamam dedim artık yazmam şart oldu. Bir çok kahvaltı tabağı seçeneği var, her birinin içeriği farklı. Standart bir kahvaltı tabağı almak yerine içeriği size uygun bir tabak seçebiliyorsunuz. Ve tabak dediğim de 2 kişiye yetecek kadar büyük. Biz mesela bir kahvaltı tabağı ve bir menemen aldık tıka basa doyduk.

Yemeklerin lezzeti bir yana garsonların güleryüzü de beni Ceviz Ağacı'na bağlayan özelliklerden biri. Bir dönem servise Koşuyolu'ndan biniyordum. Her sabah poğaça alırdım, servisi beklerken bana zorla çay ikram ederlerdi, yazın da limonata, servis gelecek içemiycem desem de dinletemezdim :)  Bir de akşam saatlerinde giderseniz, garsonlar sürekli ellerinde tabakla minik kurabiyeler, tartlar ikram ederler misafirlere. Bunlar belki küçük detaylar ama bence gayet etkileyici. Bir de vale servisi var, Koşuyolu'nda arabayı park edecek yer bulmak büyük dert, vale sayesinde bu da sorun değil.

Demem o ki Koşuyolu tarafına yolunuz düşerse aklınızda bulunsun, orada sıcacık bir mekan var. Bir uğrayıp çay içersiniz, çayınızı içerken de beni hatırlarsınız belki...

CEVİZ AĞACI CAFE
Adres: Muhittin Üstündağ Cad. No:85 Koşuyolu - İstanbul
Telefon: (0216) 339 18 26-27
4 yorum on "Koşuyolu'nda Bir "Ceviz Ağacı""
 1. Kirpi gerçekten kaliteli bir mekan, bizde aynı şekilde bloğumuzda bahsettik

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kirpi de güzel bir mekan :) İkisi de yakın olunca isimler karıştı sanırım :) Sevgiler

   Sil
 2. Çok güzel bir yazı olmuş. (:

  Bende blogumda cevivz ağacına yer verdim. Beklerim bloguma (:

  shelikestravelling.blogspot.com

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler, sizin yazınız da çok güzel ve iştah açıcı olmuş ;)

   Sil