Top Social

Puzzle Sevenler Dikkatine...

5/20/2011
Bir kitap okurken, bir de puzzle yaparken kendini kaybedip zamanı unutuyorum ben...
İlk puzzle'ımı babamın bir arkadaşı getirmişti Almanya'dan, ben o zaman 9-10 yaşlarındaydım sanırım. Ondan önce sınırları çizili karton üzerine çocuk puzzleları yapmıştım ama böylesini hiç görmemiştim. 250 parçaydı ve kılavuz kartonu yoktu. Yaz tatilinde oturup bir günde yarısını bitirdiğimde annem epey şaşırmıştı nasıl yaptığıma :) O günden sonra puzzle yapmak en sevdiğim şeylerden biri oldu.

Ancak en büyük sorun istediğim kadar bol çeşide ulaşamamaktı ki artık öyle bir sorunum kalmadı.
Tamamen tesadüf eseri keşfettiğim bir yer var, Kadıköy Moda Caddesi 48B adresinde. Puzzle Galeri... Benim gibi puzzle severler için tam bir cennet. Her çeşit, her boyutta puzzle üstelik kategorilere ayrılmış şekilde sizi bekliyor. İnsan hangisine bakacağını şaşırıyor. Yaklaşık 2000 çeşit varmış.

     

Benim gibi puzzle yapmayı seviyorsanız mutlaka gidin şiddetle tavsiye ederim.
Ayrıca gidemeyenler için www.puzzlegaleri.com adresinden de seçip sipariş verilebiliyor.

3 yorum on "Puzzle Sevenler Dikkatine..."
  1. Beğenmenize sevindim, ayrıca blogunuzda verdiğiniz yönlendirme için çok teşekkürler. Ben de sizin yaptığınız puzzle'lara bayıldım. Benim de evimin salonunda 3 tane puzzle tablo var. Artık asacak yer kalmadığı için yeni yaptıklarımı hediye ediyorum sevdiklerime :)

    YanıtlaSil
  2. Arkadaşlar, bir puzzle yapmıştım yıllar önce, ressamın ismini hatırlayamıyorum, BU TARİFİN hangi eser olduğunu bileniniz var mı? : Büyük bir kütüphane, duvarlar baştan aşağı ciltli kitaplarla dolu, 16. yüzyıl sanki, kolları tüllü gömlekler ve beyaz diz kapağına kadar uzun çoraplı asilzade kıyafetleri içinde erkekler, saçlarında bigudilenmiş peruklarıyla kütüphanenin ortasındaki dünya küresini inceliyorlar. Duvarlarda her yer kitaplarla ve raflarla dolu.. Rastlayanınız var mı? :))) Şimdiden teşekkürler.

    YanıtlaSil