Top Social

Yumuşacık Elmalı Kek

11/20/2022
elmalı kolay kek


Blogda bir çok elmalı kek tarifi olmasına rağmen ben yine yeni bir elmalı kekle karşınızdayım. Bu sefer çok az malzemeli (süt ve yoğurt yok mesela :) yapması çok kolay, sonucu nefis bir kek tarifim var.


Kışın elmalı kek yapmayı seviyorum, eve yayılan tarçın kokusu insana huzur veriyor. Üstelik elmalar sayesinde kek nemli ve yumuşacık oluyor. Haftasonu bir kek yapayım diye düşünürken, instagramda kaydettiğim ve asla yapmaya sıra gelmeyen tarifleri tarıyordum. Sevgili Melike İpek'in elmalı kek tarifini gördüm ama ben şekeri azaltıp, yumurtayı ve elmayı da 1 adet eksilttim :) 


Elmalı kek

Yaparken bir de video çektim, şuraya tıklayarak izyebilirsiniz. Orada da nasıl pratik bir kek olduğu görülüyor zaten. Bütün cumartesi gecemi video ve fotoları editleyip tarifi yazmakla geçirdim ki Pazar günü siz de yapıp afiyetle yiyebilesiniz :) O yüzden de sonuç hakkında yorumlarınızı bekliyorum. 


İsterseniz aşağıya yorum yazın, isterseniz instagram hesabımdan bana foto gönderin :) Ben de hikayemde paylaşayım hatta. Post Comment
Yorum Gönder