Top Social

OFÇAY HAZİNE: Bildiğiniz Gibi Değil…

3/06/2015
Çok fazla reklam izleyen biri değilim ama son dönemde bir reklam var ki epey ilgimi çekti. Ofçay Hazine demlik poşeti reklamı. Hani Şevket Çoruh’un oynadığı reklam. Köşeli demlik poşetinde dökme çay varmış, bir poşetten 10 bardak çay çıkıyormuş…
Geçen gün annemlerde bir yandan çay içerken bir yandan da bu reklama takıldık. “Aa ne güzel ya dedim bir demlik poşetini at 10 bardak çay iç” Annem dedi ki “Yok canım hayatta çıkmaz o poşetten o kadar çay, kandırıyorlar insanları”

Bu arada annem tam bir çay ustasıdır, her gece çay demlenir evde, babam yemeği bitirdiği gibi çay demlendi mi diye sorar. Her çayı, herkesin demlediği çayı da beğenmezler üstelik. “Anne” dedim “hadi alalım da deneyelim bakalım kaç bardak çıkacak” maksat eğlence olsun.

Ertesi gün hemen aldım bir paket. İçinden bir karton torba çıkıyor, köşeli demlik poşetleri onun içinde. Bir şey daha dikkatimi çekti, demlik poşetinde dökme çay kullanmışlar, diğerleri gibi çay tozu değil. Ama yine de, 1 yemek kaşığı çaydan 10 bardak çıkmazdı yani di mi?

Yemeğe otururken çay suyunu kaynatmaya başladık, 1 poşet için 650 gr kaynar su ekleyip, 25 dk demliyorsunuz. Sonra ilk bardaklar içiliyor. 15 dk sonra da poşet içinden alınıyor. Aynen uyguladık. Heyecanla bekliyoruz nasıl olacak diye, çayı bardağa koyarken gerçekten de demini almış bir çay olduğu anlaşılıyordu, epey koyu renkti. İlk bardakları içtik, babama köşeli demlik poşeti olduğunu söylememiştik, önyargılı olmasın diye. Sorduk tadı nasıl, değişik çay kullandık diye, olumlu cevap aldık. İlk testi geçti "Ofçay Hazine"

Sonra poşeti süzüp ikinci bardakları koyduk. (Bu arada aida bardakla 8 bardak, küçük bardaklarla 10 bardak çıkıyormuş) Biz aida bardak kullandık ve ikinci turu da tamamladık. Toplamda gerçekten 8 bardak çay içtik. Tadı da aynı dökme çay gibi lezzetliydi. Bir poşet çaydan beklenmeyecek bir performansla gönlümüzü fethetti.

Sonuç olarak, helal olsun Ofçay’a dedik, adamlar yapmış gerçekten :)


Bu içerik http://www.ozgeninoltasi.com/ tarafından hazırlanmıştır.
Bir boomads advertorial içeriğidir.
6 yorum on "OFÇAY HAZİNE: Bildiğiniz Gibi Değil…"
 1. Ofçay ı ben de böyle güzel bilmezdim, içmeden önce :) Ofiste de ve evde çayımız hiç eksik olmaz. Ve bir çok çay denemiş biri olarak bir de ofçayı deneyelim dedim. Öncelikle kokusu beni benden aldı ve tadı gerçekten diğerlerinden farklı. Hazine olsun tiryakisine olsun güzel.. Paylaştığın için teşekkürler canım, ben de buradan sayende paylaşmış oldum :) afiyetler olsun.. yemeklerin müthiş bu arada bana inanılmaz güzel bi kaynaksın devamını diliyorum hep kendimce :) çok sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel bir yorum bu, çok mutlu oldum :) Ben de elimden geldiğince yeni şeyler deneyip paylaşmaya çalışıyorum. Ofçay'ı beğenmenize sevindim, ben de ilk kez denedim ama çok hoşuma gitti, artık mutfaktan eksik olmuyor :) Sevgiler...

   Sil
 2. Ama bu cay hicbir yerde satilmiyor ne kipa da ne tansasta ne de carrefourda !!!! Siz nereden aldiniz da test ettiniz bilgilendirirseniz cok mutlu olurum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, sanırım bu ara dağıtımıyla ilgili sıkıntı var, ben Üsküdar'da Çağrı Markette buluyorum. Online olarak alabilirsiniz, internetten bir kaç yerde satışını gördüm.

   Sil
  2. Hakmar marketlerde bulabiliyoruz. Online olarak satan e-ticaret sitelerinde de var fakat 2-3 TL daha pahalı.

   Sil
 3. OFÇAY HAZİNE ya da OFÇAY EFSANE adı ile satılan Köşeli Çayın tadı Harika. biz denedik.kahveci bardakları ile bir poşetten tam 15 bardak çay çıkıyor. son bardağa kadar lezzeti hiç değişmiyor..Bunu gördükten sonra artık diğer çayları almıyoruz.Hem çok lezzetli hem de çok ekonomik. bardaktaki görünüşü tam tavşan kanı. yalnız mümkünse az şeker kullanın. Bu çayı ÖZKURUŞLAR marketlerinde satılıyor.Fiyatı da sadece 4 lira 95 kuruş.

  YanıtlaSil