Top Social

Glutensiz Tuzlu Kurabiye

5/22/2023
glutensiz tuzlu kurabiye

Nisan ayında harika bir marka ile işbirliği yaptık. Bundan sonra Güzel Ada Gıda'nın glutensiz ve organik birbirinden nefis ürünleriyle yeni tarif denemeleri yapıcam ve beğendiklerimi de sizine paylaşıcam. Ben 1 yıldan fazladır, ilk 6 ay çok sıkı sonrasında biraz gevşettiğim, son aylarda çizgimden epey uzaklaştığım glutensiz beslenme uyguluyorum :)


Tekrar sıkı diyete dönmeyi planlarken böyle bir işbirliği de beni fazlasıyla motive etti. İlk olarak küçük tuzlu kurabiyeler yaptım. Ofiste çayın yanında atıştırmak için harika olur dedim. Un olarak çiğ karabuğday unu kullandım. Çiğ olanda o bildiğimiz karabuğday kokusu yok denecek kadar az. Çok hassas değilseniz sizi rahatsız etmez. Özellikle bu tarifte zerdeçal ve kırmızı toz biberin de aromatik etkisiyle hiç karabuğday kokusu almadım.

glutensiz tuzlu kurabiye

Yapması çok kolay, ben pişirip fotoğraflarını çektikten sonra kahvaltıda 3-4 tane yedim çayla. Ve akşama kadar hiç acıkmamış olmama epeyce şaşırdım. Gerçekten inanılmaz tok tutma durumu var. Test edip onayladım :) Ertesi gün ve daha ertesi gün gidip gelip çerez gibi yedim. Kesinlikle bayatlamadı. 

glutensiz tuzlu kurabiye

Sadece glutensiz beslenenler değil herkesin severek yiyeceği bir tuzlu kurabiye oldu. Ben lezzet konusunda çok hassas olduğum için, sırf sağlıklı diye yapılan unsuz şekersiz şunsuz bunsuz tarifler benlik değil. Onları yiyeceğime hiç yemem diyenlerdenim. O yüzden vereceğim tarifler alternatif ürünler kullanarak yapılsa  da lezzetinden ödün verilmeyecek :) 


Tarifin videosu BURADA.


Siz de denerseniz yorumlarınızı mutlaka yazın aşağıya. Post Comment
Yorum Gönder