Top Social

Tarçınlı Cevizli Kurabiye

11/01/2023
Cevizli tarçınlı kurabiye

Bu kurabiye benim için dünyanın en güzel kurabiyesidir, bunca kurabiye yaptım, daha fazlasını yedim, ama hala fikrim değişmedi. 13-14 yaşlarındayken tanıştım kendisiyle. Öncesinde, kurabiye pek sevdiğim bir şey değildi. Börek, kek falan tamam da kurabiye gereksiz gelirdi. Bu ağızda dağılan cevizli kurabiye tamamen fikrimi değiştirdi.


Minik minik yuvarlamak biraz el oyaladığı için annem pek gönüllü olmazdı yapmaya :)) Ben evlendikten sonra her misafire yapar oldum, ki sonrasında kalanları git gel yiyebileyim. Ee tabii yiyen herkesin çok beğenip övüyor olmasının da etkisi vardı, kafadan bir 10 puan alıyordum fena mı :)

Tarçınlı cevizli kurabiye

Uzun zaman önce blogda yayınladım aslında, ama hem çok gerilerde kalıp unutuldu hem de fotoğraflarının yenilenmeye ihtiyacı vardı. Eylül ayında Paşabahçe Villa Patisserie 2 katlı kasenin tanıtımı için bir video çekmem gerektiğinde, işte dedim bu kurabiyeyi yapmanın tam zamanı. 


Hem videolu olarak yayınlayabilecektim hem de yeni fotoğrafları olacaktı. Ortaya harika şeyler çıktı ve son aylarda en çok izlenen videom oldu. O zaman blogda da yeniden yayınlamak farz oldu :)

Cevizli kurabiye

Malzeme listesine bakıp bu kadar mı demeyin, şekeri az gelir mi diye hiç düşünmeyin. Tam ölçüsüyle yapın ve o muhteşem lezzetin tadını çıkarın. Nerden baksanız 30 yıldır yapıyoruz ve bir yiyen bir daha istiyor, övgü garantili yani :)

Videolu tarif için tıklayın.Post Comment
Yorum Gönder