Top Social

Sebze Çorbası

3/24/2022
sebze çorbası


Bu çorbayı yapalı bir ay olmuştur, üzerimdeki üşengeçlik yüzünden bir türlü yayınlayamadım. Eşim mide fıtığı ameliyatı olmuştu, bahsetmiştim instagramda, o zaman her gün değişik bir çorba yapıyordum. İşte bu da o zaman yaptıklarımdan biri. O kadar lezzetli olmuştu ki ben de bayılarak içtim hatta.


Tabii ki lezzetli olmasında Mia Mesa'nın şahane kemik suyunun da katkısı çok büyük. Eşimin ameliyat olduğunu görünce hemen bir sürü kemik suyu hediye ettiler. 36 saat ağır ağır pişen kemik suyu tamamen jöle kıvamına geliyor, benim evde yapmam imkansız gibi bir şey :) Bir çorbaya yarım kavanozunu koydum her sefer. Eşim 1 hafta sadece çorbayla beslendi buna rağmen çok kilo kaybı yaşamadı şükür. 


lokanta usulü sebze çorbası


Gelelim çorbamıza, evde baktım ki 1 kabak var, dedim ben bununla bir çorba yapayım, havuç ve patates de ekledik mi tam bir sebze çorbası olacak. Fikir almak için biraz tarif incelerken şu tarifi gördüm ve tamam dedim işte tam da böyle bir şey istiyorum. Sebzeler içinde taneli olarak kalsın istedim o yüzden minik minik doğrarsanız iyi olur ama ben taneli istemem derseniz sonradan blenderla çekebilirsiniz.

Çok lezzetli bir çorba oluyor, anlatımının uzunluğuna bakmayın yapması o kadar uzun sürmüyor, yazması daha zor :)Post Comment
Yorum Gönder